علت سرد نشدن یخچال سامسونگ

یک روز که داشتم کارهای روزمره خودم را انجام می دادم رفتم سراغ یخچال و درب یخچال رو که باز کردم احساس کردم که دمای داخل یخچال مقداری کمتر از روزای قبل است احساس کردم سرمای گذشته را ندارد و به دخترم گفتم اما اون به من گفت که همه چیز طبیعی و من زیادی حساس بر این موضوع شدن بعد از گذشت چند روز متوجه شدم که ماندگاری مواد غذایی در یخچال سامسونگ کمتر شده ولی قسمت فریزر به خوبی کار می‌کند تا اینکه به این فکر افتادم که به تعمیرگاه تماس بگیرم و از یک نیروی متخصص کمک بگیرم .

آقای تعمیرکار پنج علت سرد نشدن یخچال را به من توضیح داد که باعث شد من این مطلب رو برای شما عزیزان به اشتراک بذارم شاید بتونه این بحران رو برای شما حل کنه پس با من همراه باشید تا به این مطالب بپردازیم.

چه مشکلی می تواند باعث شود که یخچال شما نداشته باشد ولی فریزر شما سرمای مطلوبی داشته باشد ؟؟

در یخچال فریزرهای بدون برفک سامسونگ قسمتی وجود دارد که عملیات سرما سازی در آن صورت می پذیرد اگر که این قسمت برفک بگیرد باعث می‌شود که فن بالای قسمت خنک کننده یخچال که به آن فن اواپراتور می‌گویند گیر کند و عملیات سیرکوله سرما را انجام نمی‌دهد و وقتی که عملیات چرخش دما در کابینه اتفاق نیفتد باعث می شود که به مرور زمان یخچال گرم شود.

جالبه بدونید که اگر فن هم یخ نزند و به کار خود ادامه دهد به دلیل وجود برفک در لابلای پره‌ های دستگاه سرد کننده یا اواپراتور عملیات سیرکوله به خوبی انجام نمی شود

در نهایت باعث می‌شود که دستگاه شما در قسمت یخچال سرما نداشته باشد دستگاه اواپراتور و فن در قسمت فریزر شما هم وجود دارد البته بعضی از مدلها فقط در فریزر این دستگاه وجود دارد که در صورت بروز چنین مشکلی کل سیستم از سر ما می‌ افتد.

گاهی اوقات با یک تعویض سنسور برفک زدایی این مشکل حل می‌ شود اما این به صورت تضمینی نیست چراکه این های دیگر هم می ‌تواند این مشکل را ایجاد میکند

خرابی المنت برفک زدایی یخچال

المنت برفک زدایی برفک های روی دستگاه یخساز یا همان اواپراتور را آب میکند و زمانی که این المنت مشکل پیدا کند موقع برفک زدایی برفک را آب نمیکند و به مرور زمان باعث می‌ شود که اواپراتور یا قسمت سرما سازی یخچال مسدود شود وقتی این اتفاق می‌ افتد یخچال شما از سرما می‌ افتد.

خرابی سنسور دیفراست یا برفک زدایی می تواند یکی از عیب های خنک نکردن یخچال باشد کار اصلی سنسور گزارش دمای اواپراتور به برد فرمان جهت تصمیم ‌گیری برای عملیات برفک زدایی می باشد و زمانی که این سنسور با مشکل مواجه شود باعث می‌شود که یخچال روی حالت برفک زدایی نرود و یا این عملیات به صورت منظم انجام نشود و در نتیجه باعث عدم برودت یخچال می شود.

علت گرم شدن یخچال سامسونگ

 خرابی فن داخل کابین یخچال

خرابی فن داخل کابین باعث میشود قسمت یخچال شما از سرما بیفتد کار فن داخل کابین  سیرکوله کردن سرما هست که جدا از اینکه امکان دارد به خاطر برفک گرفتگی به درستی کار نکند خیلی از اوقات سوختن یا جام کردن فن هم باعث می‌شود که عملیات سیر کوله کردن انجام نشود و یخچال از سرما بیفتد.

علائم خرابی فن یخچال چیست

شما باید میکروسوئیچ درب یخچال فریزر که وظیفه خاموش کردن لامپ یخچال را به عهده دارد به مدت چند ثانیه بفشارید و توجه کنید که آیا صدای فن به گوش می رسد یا خیر اگر کی یخچال شما از نوع دوقلو یا ساده است یک آهنربا در قسمت بالا دست راست نزدیک به لولای درد قرار دهید تا لامپ داخل کابین خاموش شود زیرا برخی از میکرو سوئیچ ها به صورت مگنتی می باشد.

میکروسوئیچ درب سامسونگ کجاست

خرابی ترمو فیوز می تواند یکی از مشکلات عدم برود در یخچال سامسونگ باشد.

ترمو فیوز یک فیوز حرارتی می باشد که درباره آن ویدیویی آماده کردیم و در مقاله ترمو فیوز چیست قرار دادیم که می توانید به طور کامل کارکرد ترمو فیوز را ببینید و روش تست آن را هم یاد بگیرید

این پنج موردی بود که تعمیرکار یخچال فریزر شرکت حامیران برای بنده توضیح داد و من این موارد را در قالب یک مقاله به صورت خلاصه و مختصر در اختیارتان قرار دادم در ضمن  تعمیرکار اعلام کرد که هر سوالی در مورد این مشکل از ما دارید توی کامنت بپرسید من جواب خواهم داد موفق باشید.

‫5/5 ‫(1 نظر)